Kokos a kokosové výrobky sú aj tento rok veľmi populárne a zároveň považované za nesmierne zdravé potraviny. Málokto však vie, prečo je tomu tak.

Pozitívne účinky kokosu na naše zdravie


POMÁHA PRI PREVENCII RAKOVINY A ŽALÚDOČNÝCH VREDOV

Baktérie Helicobacter pylori sú zodpovedné za infekcie, ktoré spôsobujú väčšinu žalúdočných vredov a zvyšujú riziko rakoviny žalúdka. Štúdie naznačujú, že MCT obsiahnuté v kokose aktívne bojujú proti týmto baktériam a pomáhajú udržať organizmus človeka odolný a zdravý.

OBSAHUJÚ VLÁKNINU

Tá je nevyhnutná pri regulácii črevnej aktivity.

Zdravý kokos
Kokos ako ochrana zdravia orchánov

 

ZABEZPEČUJÚ DETOXIKÁCIU PEČENE

Počas jednej zo štúdií bolo hlodavcom podané antibiotikum spôsobujúce otravu pečene. Zároveň dostali do tela dávku pravého panenského kokosového oleja. Olej sa preukázal byť veľmi efektívny v boji so škodlivou látkou formou ochrany ohrozených orgánov.

AKTIVUJE MOZGOVÚ AKTIVITU, POMÁHA PRI LIEČBE ALZHEIMEROVEJ CHOROBY

Štúdie s pacientmi chorými Alzheimerovou chorobou a pacientmi trpiacimi čiastočnou mentálnou poruchou zaznamenali pozitívnu zmenu po 20 týždňoch až 20 mesiacoch užívania. Placebo skupina pacientov nezaznamenala počas aplikácie žiadne zmeny.

 

MÁ SILNÝ PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK

Jedna zo štúdií v Indii zistila, že antioxidanty v kokosovom oleji znižujú zápal spojený s artritídou omnoho lepšie a efektívnejšie než popredné farmaceutické produkty liečivá.

V rámci našej ponuky nájdete kokos v podobe 100% kokosovej vody, 100% prírodných kokosových lupienkov a 100% panenského za studena lisovaného kokosového oleja.

Protizápalový účinok kokosu

 

#kokosovesk nájdeš aj na