Len tak si sedieť niekde pri vode, na deke a piknikovať. Letné počasie prináša veľa možností. Pri pikniku sa však nezaobídeme bez dobrého jedla. Pripravíte toasty, vezmete nejaké ovocie, dobré pitie ale vždy tam niečo chýba. Čo tak si spraviť domácu zmrzlinu, z poctivých ingrediencií, zdravú a osviežujúcu. Takú, ktorá osladí každý deň. Výhodu budú mať tí, ktorí vlastnia prístroj na tvorbu zmrzliny, tzv. zmrzlinovač, ktorý celý proces miešania a mrazenia spraví za vás. Tí, druhí sa síce zaobídu aj bez neho, ale musia byť obdarení veľkou trpezlivosťou, lebo vytvoriť dobrú konzistenciu zmrzliny dá občas naozaj zabrať. Inšpirovali sme sa od healthfulpursuit .

 

Budete potrebovať:

2½ šálky kokosovej vody COCOMAX
1 šálka kokosového mlieka
½ šálka ďatlí
2 pl citrónovej šťavy
1 pl želatíny

Ako na to?

Umiestnite kokosovú vodu, kokosové mlieko, ďatle a citrónovú šťavu do mixéra. Ešte pred rozmixovaním , dajte želatínu do misky a zalejte ¼ pohára vody.

Pridajte želatínovú zmes do mixéru a všetko spolu rozmixujte.

Zmes premiestnite do sklenených nádob alebo hoci akej nádoby a dajte mraziť na hodinu alebo najlepšie cez noc. Zmes musí byť chladná predtým ako pôjde do zmrzlinovača. Ak nemáte prístroj na výrobu zmrzliny, zmes musíte chladiť dlhšiu dobu a počas tohto času ju premiešavať aspoň raz za 2 hodiny, aby v nej nevznikali ľadové kryštály.

Anet Petrejová

Spracovala pre vás | Anet Petrejová
#kokosovesk nájdete aj na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *