COCOMAX

Kokos sa stal v posledných rokoch veľmi obľúbeným. Vďaka spojeniu jemnej vône a lahodnej chuti spolu s benefitmi, ktoré kokos v sebe ukrýva, ho môžeme hrdo nazývať super potravinou.

Kokosová voda je exotickým nápojom, ktorý si môžeme dopriať aj po lete. V chladnejších dňoch nám vie obohatiť jedáľniček a priniesť nám do kuchyni trochu strateného tepla. Prečo je kokosová voda taká dobrá pre náš organizmus?

Preč s kilami navyše

Pravidelné pitie kokosovej vody prospieva nášmu metabolizmu, zabezpečuje rýchlejšie spaľovanie tukov a cukrov. Fungovanie metabolizmu je totiž úzko späté s hydratáciou tela. Je známe, že práve dehydratácia spomaľuje metabolizmus. Kokosová voda však hydratuje organizmus lepšie ako čistá voda.

Ako športový nápoj

Nájsť prírodný izotonický nápoj, ktorý neobsahuje žiadne farbivá, pridané cukry alebo sladidlá , nikdy nebolo ľahšie .Kokosová voda obsahuje veľké množstvo draslíka a sodíka. Tieto látky sa z tela vylučujú veľmi rýchlo, preto môže dojísť k dehydratácii. Táto „tekutina života“ je vhodná na doplnenie elektrolytov, ktoré sme stratili pri cvičení.

Na trávenie

Kokosová voda je plná biologicky aktívnych enzýmov ako napríklad kyselina listová, fosfatázy,katalázy, amylázy a pod. spomenuté enzými dobre vplývajú na trávenie a metabolizmus. Obsahuje tiež kyselinu laurovú, ktorá v tele bojuje proti vírusom a baktériám a nimi spôsobeným zápalom. Tiež pomáha pri nadúvaní.

Proti stresu

Kokosová voda obsahuje množstvo derivátov vitamínov B ako riboflavín, tiamín a kyselinu pantoténovú. Vhodné množstvo týchto látok zabezpečuje psychickú pohodu, menej stresu, úzkosti a tiež pomáha pri depresívnych stavoch.

Fotografie pre nás nafotila Tatiana Kušnírová.

Anet Petrejová

Spracovala pre vás | Anet Petrejová
#kokosovesk nájdete aj na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *