Malinovo kokosové cupcakes

Doba prípravy: 20 minút
Doba pečenia: 18 minút
Ingrediencie na: 18 porcií

CUPCAKES
1 a ½ šálky polohrubej múky
1 a ½ lyžičky prášku na pečenie
½ lyžičky soli
1 šálka cukru
½ šálky masla izbovej teploty
2 vajcia
½ čajovej lyžičky kokosového extraktu
½ čajovej lyžičky mandľového extraktu
½ čajovej lyžičky vanilkového extraktu
1 šálka cmaru
125g strúhaného, sladeného kokosu

PLNKA
6 lyžíc malinového džemu D´arbo

MALINOVÝ MASLOVÝ KRÉM
½ šálky restovaných kokosových lupienkov
1 šálka masla izbovej teploty
2 a ½ šálky práškového cukru
¼ čajovej lyžičky soli
¼ šálky malinového džemu D´arbo (v prípade prípravy počas letného obdobia môžete použiť čerstvé maliny – pomer záleží od želanej hladiny sladkosti)

POSTUP
Predhrejte rúru na 180°C. Naplňte 18 muffinových formičiek papierovými košíčkami. V stredne veľkej miske zmiešajte múku, prášok do pečiva a soľ. Vo veľkej miske rozšľahajte cukor a maslo pomocou elektrického mixéra na strednej rýchlosti. Po jednom zamiešajte do maslovej zmesi vajcia. Pri nízkych rýchlostiach striedavo pridávajte ⅓ zmesi múky, ½ cmaru, ďalšiu ⅓ múky, zostávajúci cmar a nakoniec zvyšnú múku, a to až do úplného zmiešania. Na záver zamiešajte do zmesi kokos. Rozdeľte cesto rovnomerne a naplňte formičky približne do 2/3.
V predhriatej rúre pečte 16 až 18 minút alebo dovtedy, kým špáradlo vložené do stredu vyjde čisté. Po upečení nechajte vychladnúť cca 5 minút; presuňte na chladné miesto, aby formičky s upečeným cestom celkom vychladli. Po ochladení použite ostrý nôž na vyrezanie stredu z každého koláča, vykrojené stredy odložte bokom. Naplňte stred každého cupcake-u 1 čajovou lyžičkou džemu. Vyrezaný stred pridajte naspäť do cesta, postup opakujte pri všetkých cupcake-och. Pomocou tyčového mixéra maslo vyšľahajte 2-3 minúty na hladkú penu. Pri nízkych rýchlostiach mixéra pridajte práškový cukor po ½ šálke. Miešajte, kým sa nezapracuje.
V ďalšom kroku pridajte soľ, otočte mixér na stredne vysokú rýchlosť a šľahajte ďalšie 2-3 minúty, kým nebude zmes hladká. Nakoniec pridajte do zmesi džem a šľahajte, až kým sa nevytvorí nadýchaný a ľahký maslový krém.
Pomocou ozdobného vrecúška naneste hotový maslový krém na každý cupcake a na záver ozdobte restovanými kokosovými lupienkami s príchuťou soľ a cukor.

Malinovo-kokosové cupcakes
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS] Inšpirovali sme sa receptom Taste And Tell. Receptom sa inšpirovala aj Janka, ktorá nám poslala finálne foto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *