Vegánske malinovo kokosové smoothie

Ak milujete kokos a maliny, toto osviežujúce vegánske smoothie je pre vás jasná voľba. Všetko, čo k jeho výrobe potrebujete, sú mrazené (v ideálnom prípade čerstvé) maliny, kokosové mlieko, kokosová voda Cocomax a med.

V prípade, že nie ste fanúšikom kokosových produktov (asi ste na túto stránku zablúdili omylom =) ), viete, samozrejme, použiť mandľové mlieko a grécky jogurt. Vráťme sa ale ku kokosovej vode, ktorá je obsahuje veľké množstvo živín a má veľmi pozitívne účinky na náš organizmus.

Kokosové mlieko dodá nášmu smoothie výnimočnú chuť, kokosová voda zase potrebnú sviežosť. Med pridávame pre mlsné jazýčky, môžeme ho však kľudne nahradiť umelým sladidlom, prípadne úplne vynechať.
V prípade, že použijeme mrazené ovocie, nepotrebujeme k nápoju pridávať ľad ani ľadovú drť a smoothie bude vďaka ovociu v takejto forme o niečo hustejšie.

Malinovo kokosové smoothie
Vegánske malinovo kokosové smoothie

BUDEME POTREBOVAŤ
¾ šálky kokosovej vody
½ šálky kokosového mlieka
1 a ½ šálky mrazených malín
1-2 lyžice medu (podľa chuti)

PRÍPRAVA
Do mixéru pridáme kokosové mlieko, kokosovú vodu, mrazené maliny a med. Mixujeme postupne až kým nedostaneme jemnú zmes. Na smoothie použijeme vysoké poháre a ako dekoráciu môžeme pridať celú malinu, prípadne posypať kokosovými lupienkami alebo drveným kokosom.

Výhodou smoothies je ešte stále fakt, že osviežia, nasýtia, zaženú chuť na niečo sladké, a zároveň dodajú do tela množstvo potrebných vitamínov a antioxidantov. Sú výborným štartom do nového dňa v podobe zdravých raňajok, no rovnako účinné aj kedykoľvek počas dňa na rýchle osvieženie doplnenie potrebnej energie.
Na zdravie! =)

Inšpirovali sme sa receptom Maya Kitchenette

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *